Autentyczność

Włóknocement EQUITONE jest mineralnym materiałem kompozytowym o niezrównanych estetycznych i fizycznych właściwościach. Spełnia wszelkie wymagania konstrukcyjne i projektowe.  Ma postać cienkich płyt (do 3m x 1,25m) o niezrównanych właściwościach fizycznych. Włóknocement EQUITONE jest niepalny (EUROklasa A2), charakteryzuje się żywotnością przekraczającą 50 lat w sytuacji narażenia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Poznaj EQUITONE

Wykonanie

Technika elewacji wentylowanych powstała wieki temu w Skandynawii. Obecnie jest często stosowana na obszarach o niesprzyjających warunkach klimatycznych. W systemie elewacji wentylowanej płyta zewnętrzna izoluje budynek od deszczu i ciepła słonecznego. Szczelina wentylacyjna pozwala powietrzu swobodnie krążyć między płytą a ścianą, tworząc zarówno wentylowane jak i komfortowe wnętrze budynku.

Wszystkie płyty włóknocementowe EQUITONE są produkowane z wykorzystaniem procesu Hatscheka. Podstawowa mieszanka to cement, piasek, celuloza oraz woda (suszenie autoklawowe). Przy suszeniu powietrznym mieszanka składa się z cementu, wapna, włókien syntetycznych oraz wody.

Wszechstronność

Doskonałe właściwości włóknocementu EQUITONE, różnorodność struktur i kolorów umożliwia zastosowanie płyt prawie w każdej przestrzeni architektonicznej. To pozwala na spełnienie niemal wszystkich pomysłów projektowych. Nasze produkty mogą być stosowane do każdego rodzaju budynków, na każdej wysokości. Konstrukcja naszych fasad wentylowanych, najlepsza z punktu widzenia fizyki budowli, umożliwia długotrwałe oszczędzanie energii zarówno w nowym budownictwie, jak też przy modernizacji budynków.