EQUITONE na WORLD EXPO 2015 w Mediolanie

EQUITONE na WORLD EXPO 2015 w Mediolanie, której tematem było „Karmienie planety, energia dla życia”. Wystawa oferująe odpowiedzi na główne przyszłe wyzwania związane z żywieniem człowieka. W kontekście konceptualnego planu generalnego, ta światowa wystawa wprowadza wyraźną zmianę paradygmatu poprzez rezygnację z prestiżowych monumentalnych budynków i prezentowanie się raczej jako „zrównoważony Park AgroFood”.

Marka EQUITONE jest partnerem niemieckiego pawilonu na wystawie WORLD EXPO 2015, która potrwa do 31 października 2015 r. w Mediolanie. Wymyślna elewacja pawilonu została wykonana z płyty EQUITONE [natura] według projektu biura architektonicznego Schmidhuber z Monachium. Niemiecki pawilon jest pierwszym tak dużym międzynarodowym projektem, w którego konstrukcji zostały zintegrowane nowoczesne materiały architektoniczne, jak płyty EQUITONE [natura] w formie poziomych wertikali czy elastyczne moduły słoneczne. Cały obiekt ukazuje innowacyjne i zaskakujące rozwiązania inspirowane naturą.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.schmidhuber.de/en/project/german-pavilion-expo-milano-2015RTEmagicC expo milan - EQUITONE na WORLD EXPO 2015 w Mediolanie