Włóknocementowe panele elewacyjne

Budynek - głowica zasilająca w energię elektryczną

Włóknocementowe panele elewacyjne budynku-głowicy

Budynek – głowica zasilająca w energię elektryczną w belgijskim Leuven jest projektem biura architektonicznego de jong Gortemaker Algra współpracującego z AR-TE-STABO. Różni się od większości projektów dJGA, ponieważ dotyczy budynku czysto technicznego i bezzałogowego. Głowica powstała w ramach głównego planu zaopatrzenia w energię w kampusie Gasthuisberg i jest połączona z centrum danych. Składa się z trzech warstw oraz piwnicy kablowej.

Listwa fasadowa chroni elewację budynku przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego i wody deszczowej. W miejscach, gdzie pożądane jest światło dzienne, np. na klatce schodowej, elewacja otwiera się, obracając listwy pod kątem 60 ° (zamiast 30 °). Również w pomieszczeniach, w którym można spodziewać się większości ludzkich działań, na elewacji znajduje się pasek światła dziennego. Obrót listew akcentuje w ten sposób objętość budynku.

Włóknocement na fasadzie

Materiał, który został zastosowany na elewacji budynku, to płyty włóknisto-cementowe EQUITONE [textura] w kolorze TG 102 oraz EQUITONE [natura] w kolorze N251.

 

Textura TG102 300x212 - Włóknocementowe panele elewacyjne

EQUITONE [textura] TG 102

Textura to płyta architektoniczna łącząca bogatą paletę wyrazistych barw z ziarnistą powierzchnią o wysokiej odporności na zarysowania.

 

N251 252x128 - Włóknocementowe panele elewacyjne

Equitone [natura] N251

 

Płyta natura jest naturalnym, barwionym w masie materiałem z wyraźnie widoczną, ale jednocześnie subtelną strukturą włóknocementu. Płyta posiada matową, jedwabiście gładką powierzchnię wykończeniową.

 

Adres: Herestraat 49 – 3000 Leuven, Belgia
Architekt: de jong Gortemaker Algra i THV AR-TE-STABO
Projekt: Kopstation Datacenter Leuven
Materiał: EQUITONE [textura] TG 102 & [natura] N251