Włóknocement na elewacji w Eindhoven

Włóknocement na elewacji Aquallure w Eindhoven

Podwójny budynek mieszkalny Aquallure w Eindhoven w Holandii składa się z 99 mieszkań w jednej, większej zewnętrznej i 55 mieszkań w drugiej, wewnętrznej części. Niezwykłość tej leżącej na skraju lasu konstrukcji tkwi w budowie na kopcu, który jest otoczony wodą. W części wodnej znajdują się duże okna panoramiczne i duży taras nad powierzchnią.

Fasada wentylowana

Autorem projektu jest studio architektury Herman Hertzberger, który współpracował z Josem Halfweegiem. Realizacja przypada na okres 2006-2009 r. Na elewacji budynku mieszkalnego zastosowano płyty włóknocementowe EQUITONE [natura]  w kolorze N251 oraz EQUITONE [tectiva] w kolorze Te10.

 

N251 - Włóknocement na elewacji w Eindhoven

EQUITONE [natura] N251

EQUITONE [natura] jest naturalnym, barwionym w masie materiałem z wyraźnie widoczną, ale jednocześnie subtelną strukturą włóknocementu. Płyta posiada matową, jedwabiście gładką powierzchnię wykończeniową.

 

TE10 - Włóknocement na elewacji w Eindhoven

EQUITONE [tectiva] Te10.

EQUITONE [tectiva] jest oryginalnym, barwionym w masie materiałem z bardzo wyrazistą strukturą włóknocementu. W procesie produkcji nadaje się każdej płycie unikalny kolor, teksturę oraz powierzchnię. Materiał ten cechuje szorstka, niepolerowana powierzchnia włóknocementu.

 

Adres: Waterlinie – NL-5658 Eindhoven
Architekt: Herman Hertzberger (RIBA Royal Gold Medal 2012)
Projekt: Aquallure, Eindhoven
Materiał: EQUITONE [natura]  N251, EQUITONE [tectiva] Te10