Płyta architektoniczna na budynku PAN

Budynek biurowo-dydaktyczny PAN, Warszawa

Płyta architektoniczna na elewacji

Budynek, w którym prowadzone są badania nad najnowocześniejszymi technologiami musiał spełnić oczekiwania kształcących się tam studentów nie tylko pięknym, nowoczesnym wyglądem, ale również jakością materiału użytego do renowacji.

Materiał, który został wykorzystany na elewacji to EQUITONE [tectiva] w kolorze Te10. Tectiva jest oryginalnym, barwionym w masie materiałem z bardzo wyrazistą strukturą włóknocementu. W procesie produkcji nadaje się każdej płycie unikalny kolor, teksturę oraz powierzchnię. Ten wyjątkowo trwały materiał na fasadę cechuje szorstka, niepolerowana powierzchnia włóknocementu.

 

TE10 - Płyta architektoniczna na budynku PAN

Equitone [tectiva] Te10

 

Budynek Instytutu Podstaw Informatycznych PAN

Budynek Instytutu Podstaw Informatycznych PAN jest miejscem, w którym kształcą się kadry oraz prowadzone są badania naukowe w dziedzinach takich jak: informatyka teoretyczna, sztuczna inteligencja, lingwistyka komputerowa. Instytut należy do ścisłej czołówki polskich badawczych ośrodków informatycznych.

„Nowa siedziba Instytutu znajduje się teraz w nowoczesnym, dostosowanym do potrzeb badawczych budynku. Projekt tego gmachu i jego otoczenia powstał w zespole przedsiębiorstwa BUDOPOL, prace budowlane wykonała firma SKANSKA”.

Źródło: ipipan.waw.pl

Adres: Warszawa, Polska
Architekt: Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego Budopol S.A., Warszawa
Materiał: EQUITONE [tectiva] TE10