Nowoczesna fasada poznańskiego Puro

Hotel Puro

Nowoczesna fasada na poznańskiej starówce

Hotel Puro jest współczesną bryłą znajdującą się na Starym Mieście, obok synagogi. Swoim nowoczesnym stylem stanowi jednocześnie kontrast oraz uzupełnienie dawnej struktury urbanistycznej. W czterogwiazdkowym hotelu zaprojektowano 139 pokoi dwuosobowych, 3 sale konferencyjne, salę fitness oraz restaurację wraz z kawiarnią i tarasem letnim. W 2015 r. otrzymał Nagrodę Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro, przyznawaną co roku za najlepszą realizację architektoniczną w Poznaniu.

Eleganckie i nowoczesne pokoje zostały zaprojektowane tak, aby były pełne naturalnego światła.

Poznańskie Stare Miasto jest trzecią lokalizacją norweskiej sieci hotelowej w Polsce. Do 1910r. w miejscu hotelu stał szpital żydowski.

Źródło: asw-architekci.pl, purohotel.pl

Materiał włóknocementowy

Elewację wentylowaną hotelu Puro zdobią płyty włóknocementowe EQUITONE [tectiva] oraz EQUITONE [natura]. Pomiędzy dwoma rodzajami płyt widać znaczną różnicę w strukturze materiału.

 

EQUITONE [tectiva] Te00

EQUITONE [tectiva] jest oryginalnym, barwionym w masie materiałem z bardzo wyrazistą strukturą włóknocementu. W procesie produkcji nadaje się każdej płycie unikalny kolor, teksturę oraz powierzchnię. Płytę cechuje szorstka, niepolerowana powierzchnia włóknocementu.

 

EQUITONE [natura] N154

EQUITONE [natura] jest naturalnym, barwionym w masie materiałem z wyraźnie widoczną, ale jednocześnie subtelną strukturą włóknocementu. Płyta posiada matową, jedwabiście gładką powierzchnię wykończeniową.

 

Adres: Stawna 12, Poznań, Polska
Architekt: ASW Architekci
Projekt: Hotel Puro
Materiał: EQUITONE [tectiva] Te 00, EQUITONE [natura] N 154, Na 282