Nowoczesna fasada poznańskiego Puro

Hotel Puro

Nowoczesna fasada na poznańskiej starówce

Hotel Puro jest współczesną bryłą znajdującą się na Starym Mieście, obok synagogi. Swoim nowoczesnym stylem stanowi jednocześnie kontrast oraz uzupełnienie dawnej struktury urbanistycznej. W czterogwiazdkowym hotelu zaprojektowano 139 pokoi dwuosobowych, 3 sale konferencyjne, salę fitness oraz restaurację wraz z kawiarnią i tarasem letnim. W 2015 r. otrzymał Nagrodę Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro, przyznawaną co roku za najlepszą realizację architektoniczną w Poznaniu.

Eleganckie i nowoczesne pokoje zostały zaprojektowane tak, aby były pełne naturalnego światła.

Poznańskie Stare Miasto jest trzecią lokalizacją norweskiej sieci hotelowej w Polsce. Do 1910r. w miejscu hotelu stał szpital żydowski.

Źródło: asw-architekci.pl, purohotel.pl

10 październik luty Poznań Hotel Puro ASW Architekci e1517831954527 - Nowoczesna fasada poznańskiego Puro

Materiał włóknocementowy

Elewację wentylowaną hotelu Puro zdobią płyty włóknocementowe EQUITONE [tectiva] oraz EQUITONE [natura]. Pomiędzy dwoma rodzajami płyt widać znaczną różnicę w strukturze materiału.

 

TE00 - Nowoczesna fasada poznańskiego Puro

EQUITONE [tectiva] Te00

EQUITONE [tectiva] jest oryginalnym, barwionym w masie materiałem z bardzo wyrazistą strukturą włóknocementu. W procesie produkcji nadaje się każdej płycie unikalny kolor, teksturę oraz powierzchnię. Płytę cechuje szorstka, niepolerowana powierzchnia włóknocementu.

 

N154 - Nowoczesna fasada poznańskiego Puro

EQUITONE [natura] N154

EQUITONE [natura] jest naturalnym, barwionym w masie materiałem z wyraźnie widoczną, ale jednocześnie subtelną strukturą włóknocementu. Płyta posiada matową, jedwabiście gładką powierzchnię wykończeniową.

 

Adres: Stawna 12, Poznań, Polska
Architekt: ASW Architekci
Projekt: Hotel Puro
Materiał: EQUITONE [tectiva] Te 00, EQUITONE [natura] N 154, Na 282