Elewacja AGH z włóknocementu

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH

Szara elewacja Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH (ACMiN AGH) zostało powstało w lipcu 2013 r. Centrum wyrosło ze środowiskowej inicjatywy pn. CZT AKCENT MAŁOPOLSKA, w której obok AGH aktywnie uczestniczyli Uniwersytet Jagielloński oraz Politechnika Krakowska. Do podstawowych zadań Centrum należy prowadzenie badań w dziedzinie inżynierii materiałów i nanomateriałów oraz ogólnie pojętej nanotechnologii.

„W Centrum działa sześć Linii Badawczych i dwa Zespoły Badawcze, które prowadzą badania podstawowe i aplikacyjne nad materiałami metalicznymi, półprzewodnikowymi, kompozytowymi i ich nanostrukturami. Badania teoretyczne prowadzone w ACMiN dotyczą takich zagadnień jak: natura stanów elektronowych i przewodnictwa, złącza izolator topologiczny-grafen oraz nadprzewodnik-grafen, oraz teoria nadprzewodników wysokotemperaturowych”.

Zastosowanie włóknocementu na fasadzie

ACMiN AGH jest projektem krakowskiego biura architektonicznego CZEGEKO. Na elewacji budynku zastosowano płytę włóknocementową EQUITONE [textura] w kolorach TA207, TA701 oraz płytkę ceramiczną TONALITY w kolorze brick red.

 

 

Textura TT207 - Elewacja AGH z włóknocementu

EQUITONE [textura] TA207

EQUITONE [textura] to materiał elewacyjny łączący bogatą paletę wyrazistych barw z ziarnistą powierzchnią o wysokiej odporności na zarysowania. Dostępna jest w palecie nowoczesnych barw.

 

Adres: Kraków, Polska
Architekt: Biuro Architektoniczne „CZEGEKO”, Kraków
Materiał: EQUITONE [textura] TA207, TA701; TONALITY brick red