Clerkenwell Design Week londyński pawilon Smith

Wystawa rzemieślników

Clerkenwell Design Week londyński pawilon Smith

Clerkenwell Design Week londyński pawilon Smith, który powstał w 2015 r. specjalnie na potrzeby tygodniowej wystawy pokazującej na przestrzeni lat pracę różnego rodzaju rzemieślników. Prezentuje innowacyjne zastosowanie narzędzi do tworzenia, od historycznych rzemiosł po współczesne techniki wytwarzania oraz cięcia maszyną CNC. Pawilon jest projektem architektów z biura Studio Weave.

Nowoczesny materiał na fasadzie

Elewację budynku zdobi trwała i jednocześnie designerska płyta włóknocementowa EQUITONE [linea] w kolorze LT 20. EQUITONE [linea] to unikalny materiał elewacyjny o strukturze 3D zaprojektowany we współpracy z zespołem ponad 60 międzynarodowych architektów.

LT 20 01 - Clerkenwell Design Week londyński pawilon Smith

Zmieniający się kąt naturalnego oświetlenia w ciągu dnia nadaje elewacji niezwykle dynamiczny wymiar. Strumień światła wypełniając blaskiem rowkowaną powierzchnię płyty zachwyca dynamiczną grą światła i cienia, dlatego w różnych porach dnia fasada będzie wyglądała inaczej. Każda płyta EQUITONE [linea] odznacza się wyjątkową i niepowtarzalną fakturą surowego włóknocementu.

 

Adres: Wielka Brytania, Londyn
Architekt: Studio Weave, Londyn
Projekt: Clerkenwell Design Week London pawilon
Materiał: EQUITONE [linea] LT 20