Włóknocementowa elewacja apartamentowca

Budynek mieszkalny w Temse

Włóknocementowa elewacja budynku przypominającego jengę

Apartamentowiec, który ma włóknocementową elewacją w Temse jest budynkiem mieszkalnym zlokalizowanym w De Zaat, w belgijskim Temse. Za projekt Apartment building Muretto odpowiada biuro Botinck z miejscowości Sint-Denijs-Westrem.

Apartment building Muretto to projekt mieszkaniowy, który obejmuje 42 apartamenty z podziemnym parkingiem. Znajduje się na dolnym biegu rzeki Scheldt w bardzo zróżnicowanym obszarze przyrodniczym, który zapewnia wysoką jakość życia. Panoramiczny widok na Scheldt i jego otoczenie zostało optymalnie wykorzystane i doskonale zintegrowane z każdym apartamentem. Widoki musiały pozostać dostępne – to był warunek wstępny planu fabularnego brzegu rzeki.

Okoliczne tereny zostały również włączone w planowanie obszarów zewnętrznych pomiędzy różnymi projektami rozwojowymi. Projekty rozwoju brzegów rzeki będą nachylone względem siebie, tak aby żaden budynek nie zasłaniał widoku innego. Duże tarasy zapewnią, że mieszkańcy będą mieli widok na Scheldt. Wysokiej jakości apartamenty zostały zbudowane z szerokiej gamy układów.

Sekcja wysokościowa (20 × 27 × 34 m) zawiera centralny rdzeń, wokół którego na każdym piętrze znajdują się 4 apartamenty. Zastosowanie wolnostojących ścian w betonowej ramie pozwoli na zbudowanie tarasów w różnych pozycjach w płaszczyźnie fasady. Pozornie przypadkowe ułożenie zamkniętych przestrzeni nada budynkowi szczególnie dynamiczny efekt. Ramy okienne zostaną zamontowane głęboko w elewacji, dzięki czemu zasłony przeciwsłoneczne będą zbędne, a cienie zapewnią budynkowi pewną zabawę w ciągu dnia.

Fasada wentylowana

Materiał, który został użyty na elewacji budynku, to płyta włóknocementowa EQUITONE [tectiva] w kolorze TE90.

 

TE90 - Włóknocementowa elewacja apartamentowca

Equitone [tectiva] TE90

Jest oryginalnym, barwionym w masie materiałem z bardzo wyrazistą strukturą włóknocementu. W procesie produkcji nadaje się każdej płycie unikalny kolor, teksturę oraz powierzchnię. EQUITONE [tectiva] cechuje szorstka, niepolerowana powierzchnia włóknocementu.

 

Adres: Temse, Belgia
Architekt: Botinck, Sint-Denijs-Westrem
Projekt: Apartment building Muretto
Materiał:  EQUITONE [tectiva] TE90.