Swoboda projektowania we wnętrzach

Szerokie zastosowanie włóknocementu

Doskonałe właściwości włóknocementu EQUITONE, różnorodność struktur i kolorów umożliwia zastosowanie płyt znajdujących się w naszej ofercie prawie w każdej przestrzeni architektonicznej. Wielu architektów i projektantów doceniając swobodę projektowania, jaką dają materiały EQUITONE, stosuje płyty z włóknocementu w projektach mebli oraz przedmiotów codziennego użytku.

Włóknocement, z którego wykonane są płyty EQUITONE jest mineralnym materiałem kompozytowym o niezrównanych estetycznych i fizycznych właściwościach. Takim materiałom można z łatwością nadać dowolny kształt i rozmiar.

Najznakomitsi architekci naszych czasów, szukając inspiracji, wykorzystywali materiały EQUITONE przekształcając je w nadzwyczajne projekty. W latach 50 ubiegłego stulecia po raz pierwszy architekt Walter Gropius zastosował płytę betonową zbrojoną włóknem celulozowym jako fasadę wentylowaną.

Sławny model krzesła typu loop zaprojektował Willy Guhl w 1954 r. Mebel ten powstał z jednego kawałka włóknocementu. Do dziś projekt ten doskonale odzwierciedla istotę materiału – z jednej strony lekkość i niepozorność, a z drugiej piękno i niezniszczalność.

 

krzesło z włóknocementu

Cechy włóknocementu

Włóknocement EQUITONE jest materiałem niepalnym (EUROklasa A2) i charakteryzuje się żywotnością przekraczającą 50 lat w sytuacji narażenia na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Większość materiałów elewacyjnych EQUITONE nie jest poddawana sztucznemu barwieniu, dzięki czemu zachowują swój surowy, niewykończony charakter.

Szczegółowe informacje techniczne na temat naszych płyt znajdziesz w zakładce do pobrania>>

Zainspiruj się realizacjami z włóknocementu.